opatija festival - Ulaznice

Željko Joksimović  - Ulaznice

Filtrirajte pretragu

Podaci o događaju

Veliki koncert Željka Joksimovića 20.6.2025. na Ljetnoj pozornici u Opatiji

U petak, 20. lipnja 2025. godine na Ljetnoj pozornici u Opatiji nastupit će jedan od najpopularnijih glazbenika ovih prostora – ŽELJKO JOKSIMOVIĆ.

Ovaj pjevač, skladatelj, tekstopisac i multi-instrumentalist jedan je od najuspješnijih glazbenika ovih prostora koji puni dvorane širom Hrvatske, Slovenije, Srbije…, a svoj središnji i ekskluzivan ljetni koncert 2025. godine, u posebno atraktivnom aranžmanu, priprema upravo za Opatiju – 20. lipnja na Ljetnoj pozornici.

Željko Joksimović započeo je karijeru još kao tinejdžer svirajući klavir i violinu u raznim orkestrima i bendovima, nakon čega je počeo surađivati s brojnim poznatim izvođačima. Njegova prva pjesma „Pesma Sirena" objavljena je 1998. godine. Nakon toga je uslijedio niz hitova poput „7 godina", „Varnice“ „Nisam te zbog lepote voleo“, „Nije ljubav stvar“, „Leđa o leđa“, „Milimetar“, „Drska ženo plava“ i mnoge druge.

U dugogodišnjoj karijeri ostvario je i mnoge uspješne duete, s Dinom Merlinom snimio je „Supermena“, s Tonijem Cetinskim „Zabludu“, s Harisom Džinovićem „Šta će meni više od toga”, a njegove pjesme „Nesanica” (izvođač Toše Proeski), „Miljacka” (izvođač Halid Bešlić) i „Lejla“ (izvođač Hari Mata Hari) ostat će evergreeni na ovim područjima.

U suradnji s pokojnim Predragom Živkovićem Tozovcem napisao je pjesmu „Ponoć“ za film „Toma", posvećen velikanu narodne glazbe Tomi Zdravkoviću. Nastupao je na mnogim međunarodnim festivalima, a 2004. godine predstavljao je Srbiju i Crnu Goru na Eurosongu s pjesmom "Lane moje", s kojom je zauzeo drugo mjesto.

Joksimović je također poznat kao producent i autor pjesama drugih izvođača, a njegove pjesme ostvarile su veliku popularnost. Svira 11 instrumenata i smatra se jednim od najvećih glazbenika ovih prostora. U karijeri je objavio više od deset albuma.

U presjeku bogate karijere i hitova Željka Joksimovića moći ćete uživati 20. lipnja 2025. godine u divnom ambijentu Ljetne pozornice u Opatiji.